utorok 14. októbra 2014

Výzvy so scrapperom

Ľudia sa radi spájajú do určitých skupín. Ich spoločným putom môže byť spoločná udalosť a následné zážitky, spoločné názory alebo aj spoločné záujmy. A práve kvôli spoločnej radosti z papierového tvorenia som sa pridala k sledujúcim scrapper. Je to, ako sami píšu, "kreatívna stránka plná návodov, inšpirácií a súťaží. Venovaná technike scrapbooking a celému papierovému svetu."

Nedávno prebehla na stránke súťaž, ktorá sa skladala z 3 výziev:

V prvej výzve sme mali vytvoriť niečo, kde použijeme mašličku. Tak mi napadla milá pohľadnica v tvare vianočného stromčeka.
V druhej výzve sme mali možnosť pri tvorbe použiť aspoň dve zo zadaných grafík alebo červený kvietok vyrobený podľa videonávodu. Zadanie sa mi hodilo na vyrobenie pamätnej "karty" k narodeniu dievčatka. Už len pridať fotku :-)Treťou výzvou bol papierový domček so strechou. Spočiatku to bol pekný oriešok, ale nakoniec vznikol milý domček pre mini bábiky.


Ešte by to chcelo asi aj nejaký nábytok, ale to už nechám na bábikách a ich vkuse :-)

A keby mal niekto chuť urobiť si podobný, prikladám návod:
Režeme po plných čiarach, prerušované čiary treba ohnúť. Šípky naznačujú, ktoré časti podlahy treba zlepiť. Čísla udávajú rozmery v centimetroch.Oranžový obdĺžnik je strecha, ktorá bude o 1cm prečnievať cez stenu. Prilepíme k horným častiam domu patriacim pod strechu. V zelenom rámčeku je predná časť domu pod strechou, ktorú odstrihneme a prilepíme k oranžovej streche, aby boli dvere (hnedý štvorec) otvárateľné. Dvere nepriliepame k domu, ten biely kúsok výkresu je tam na to, aby lepšie držali dvere, keď sú zatvorené. Nezabudneme prilepiť gombík (kľučku). Na celkom ľavom štvorci je hnedý krúžok, aby sme vedeli, kam nalepiť gumičku, ktorou sa budú zatvárať dvere. (Pre lepšie pochopenie odporúčam ešte raz pozrieť fotky hotového domčeka ;-)2 komentáre:

  1. tak toto je užasne :-) stromček nádherná pohľadnica, karta k narodeniu veľmi milená, ale ten s domček ma dostal je proste perfektný

    OdpovedaťOdstrániť