pondelok 9. apríla 2018

Hosť u Papero Amo- jupijou

Ahojte!

Nesmierne sa teším, že môžem byť aj ja hosťom u Papero amo. Je to vlastne môj dlhoročný sen a poviem Vám, že je krásne si pomaličky plniť svoje sny. Ale to určite všetci poznáte :) Čo však možno ešte nepoznáte, je obálkový flip book. Ja som sa s ním prvýkrát stretla pri swape. Úlohou bolo vytvoriť práve „envelope flip book“ podľa zadaných farieb a naplniť ho rôznymi nálepkami, kartičkami a ozdobami. Okrem ozdobeného základu sa tak vlastne posielajú aj darčeky na tvorenie. Ja veľmi rada swapujem, tak som pozrela nejaké návody na internete a pustila sa do práce.

Neskôr mi ale napadlo, že takto by som si mohla vytvoriť celkom šikovný mini album na fotky z výletu. Obálky tvoria kapsičky, kam si môžem napchať aj väčšie fotky, ktoré nechcem napevno prilepiť, vmestí sa tam aj kopec lístkov a zápiskov.

Po jednom omyle môžem povedať, že je lepšie použiť pevnejšie obálky, nie klasické tenké, v ktorých sa bežne posiela pošta. Super sú napríklad obálky, ktoré sú v balení spolu so základmi na pohľadnice- majú vyššiu gramáž a dobre sa zdobia.
V tomto projekte som pracovala prevažne s januárovým page kitom, ale pridala som aj iné januárové ozdoby a abecedu z page kitu DUBEN z roku 2017.


Aby sa mini album sám neotváral, použila som pružnú čipku.
***


Takto pekne som si vyskladala nálepky šesťuholníkov.
***


Prvá kapsa- obálka. Takto to vlastne vyzerá, keď sa mini album otvorí. Je trošku nevýhodou, že som nepoužila obálky s rovnou hranou, ale takto zrezané do V, ale zas pekne trčia fotky a lákajú k nahliadnutiu.
***


Detail na kaktusyyyy :D Chcela som to trošku ozvláštniť, tak som k nálepkám pridala aj jeden drevený výrez.
***


Fotku som dala do vyklápacej priesvitnej kapsičky a naplnila som ju flitrami.
***


Pod fotkou mám popísaný velumový papier.
***Druhá obálka- tu je vlastne jej zadná strana. Je tu viac miesta, čiže som sa rozhodla trošku navrstviť a prilepiť veľkú fotku.
***


Zo vzorovaného papiera som si vystrihla lamu a pripla som ju spinkou.
***


Pridala som aj hviezdičky...
***


… a priesvitnú nálepku.
***


Zvrchu je vyťahovacia visačka na zápisky. V albumoch jednoducho potrebujem mať aj trošku možnosť pohrať sa, keď si ho prezerám. Zbožňujem to objavovanie tajných skrýš- čo môžem vytiahnuť, odopnúť, vyklopiť... :D
***


Detail- opäť vystrihnutá lama. A vo farebných tónoch kitu som si doladila aj washi pásku a šnúrky na visačky.
***


Kapsa- stále druhá obálka, ale z tej otvorenej strany.
***


Pridala som takéto malé otváracie okienko, ktoré opäť spinka drží zatvorené.
***


Neúplný domček sa dá pekne použiť na kraji papiera ;-) A opäť kaktuuuus :D Ruku na srdce- Kto má tento kit a nemá chuť tie kaktusy použiť úplne všade? Ja už teraz kaktusy hľadám v každej sade, pri ozdobách, medzi nálepkami...Jednoducho veci s kaktusmi sa mi hneď páčia viac :D
***


A vnútri je takáto maličká fotka a popis.
***


Detail visačky z veľkej kapsy.
***Posledná (tretia) obálka- kapsa.
***Ozdoby
***


Vysúvacia kartička na zápisky
***


Vystrihnuté domčeky
***


Spinka s vlajočkou z washi pásky.
***

Ono sa to ešte dozdobí, keď si podopisujem poznámky a tak, ale chcela som Vám ukázať aspoň hrubý náčrt. Ja sa k viacerým svojim projektom vraciam ešte niekoľko dní a pridám raz to, raz ono.
A nakoniec je z toho krásna spomienková vecička.
Ja som vlastne celkom veľký fanúšik mini albumov, lebo do PL albumu by som na jednu udalosť musela naplniť aj viac strán a to sa mi až tak veľmi nepáči. Mini albumy sú jednoducho pekným doplnkom k PL albumom.


Prajem krásny tvorivý deň!
Jarka Ef

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára